Spletni seminar je daljši in traja 180 minut.
Čas v katerem poslujejo organizacije (gospodarske družbe, samostojni podjetniki) je zelo tvegan in negotov. Vsakdo si želi opraviti posel, vendar je zelo pomembno in odločilno, da je posel plačan v skladu z dogovorom in unovčen takrat, kot je dogovorjeno z poslovnim partnerjem.
Poznamo več vrst instrumentov zavarovanja in zato je pomembno, da vemo, katerega uporabiti pri zavarovanju nabave in prodaje. Dobro je, da vemo, katere so pozitivne ali negativne posledice zavarovanja z posameznimi instrumenti zavarovanja in od katerih poslovnih partnerjev lahko zahtevamo posamezni instrument. Menica in ček sta mednarodna instrumenta, le zakaj sta v naši praksi postala dokaj neprepoznavna in nezanesljiva? Kateri so drugi uporabni instrumenti zavarovanja?
Obligacijski zakonik določa, kdaj in katere obveznosti in terjatve v določenem obdobju zastarajo. Prav tako je dobro, da ukrepamo v primeru obračuna zamudnih obresti, če terjatve in obveznosti niso v dogovorjenem roku plačane.
Na vsa vprašanja in morebitne dvome o izbiri instrumentov zavarovanja vam bomo dali odgovore na našem kratkem in intenzivnem seminarju.
Vsebina:
1. Vsebina in vrste poslovnih terjatev in obveznosti (poslovne, dvomljive, sporne, odpisi in oslabitve).
2. Pogodbena določila o obračunu obresti in zavarovanju plačila ter morebitne pogodbene kazni – obračun obresti da ali ne?
3. Računovodski in davčni vidik oslabitev ali odpisov terjatev.
4. Obračun zamudnih obresti glede zamude plačil in kaj če niso obračunane.
5. Načini, postopki in ukrepi za obvladovanja in izterjavo terjatev.
6. Vrste in oblike zavarovanj terjatev ter njihove prednosti in slabosti za udeležence (izvršnica, menica, cesija, asignacija, kompenzacija, dokumentarni akreditiv, dokumentarni inkaso, factoring, bančna garancija, poroštva, osebna zavarovanja, hipoteke, zastavne pravice, pogodbena kazen, penali, avans).
7. Po obligacijskem zakonu določene obveznosti in terjatve zastarajo.
8. Primeri knjižen – bilančna ali zabilančna evidenca
9. Strokovna diskusija z udeleženci.
Komu je seminar namenjen?
Seminar bo vodila:
dr. Lidija Robnik, univ. dipl. ekon., samostojna podjetnica, ki se ukvarja z svetovanjem in izobraževanjem s področja financ, računovodstva in davkov. Je dolgoletna izvajalka najrazličnejših strokovnih predavanj in delavnic s področja računovodstva, davkov in financ. Pripravlja najrazličnejše strokovne in znanstvene članke ter povezuje teorijo in prakso z omenjenih področjih. Prav tako predava na različnih fakultetah, visokih in višjih šolah. Je urednica različnih praktikumov.
Vabljeni!
INFORMACIJE
SPREMLJANJE SPLETNEGA SEMINARJA
Po uspešni registraciji boste na svoj e-naslov dobili potrditveno sporočilo in povezavo za osebni dostop do učilnice. S klikom na »For an excellent event experience, check your Internet and system configuration now.« lahko preizkusite njeno delovanje.
Za uspešno sodelovanje na spletnih seminarjih potrebujete: